Twój prawnik

Piotr Urbanek

Radca Prawny

Specjalizuję się przede wszystkim w procesach sądowych, w zakresie prawa cywilnego, gospodarczego oraz prawa administracyjnego. Jestem gotowy poprowadzić właściwie każdą z Państwa spraw, gdzie m.in. wymagana jest obecność na sali sądowej lub sformułowanie odpowiedniego pisma do sądu lub organu administracji publicznej. Do każdego klienta podchodzę indywidualnie, ponieważ w sprawach nie widzę tylko artykułów i paragrafów, ale człowieka, któremu chce pomóc. Jeżeli macie Państwo jakikolwiek problem prawny – proszę o kontakt telefoniczny, mailowy lub przez formularz kontaktowy. Postaram się skontaktować z Państwem jak najszybciej.

Kim jestem

O mnie

Jestem absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego. Ukończyłem również studia podyplomowe dla wykładowców i działaczy: “Szkoła Praw Człowieka”, organizowane przez Helsińską Fundację Praw Człowieka. Od 2006 r. jestem radcą prawnym w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Kielcach. Posiadam doświadczenie oparte na kilkunastoletniej pracy w charakterze radcy prawnego w Kancelarii Prawnej Waluszewska, Molenda, w instytucjach publicznoprawnych, takich jak Samorządowe Kolegium Odwoławcze, Regionalna Izba Obrachunkowa oraz korporacjach takich jak Kolporter Holding etc. Jestem Autorem publikacji związanych z problematyką prawną, transakcjami M&A oraz autorem felietonów dotyczących szeroko rozumianej problematyki prawnej, publikowanych na łamach „Dziennika Gazeta Prawna”, kwartalnika „Radca prawny”. Jestem również wykładowcą w niepublicznych szkołach wyższych.

Specjalizacja i doświadczenie

Prawo administracyjne a w szczególności: prawo nieruchomości, prawo ochrony środowiska, ustawa o odpadach, transport drogowy i spedycja, prawo budowlane, zagospodarowanie przestrzenne. Dziedzina ta poparta wieloletnim doświadczeniem na stanowisku orzecznika Sądowego Kolegium Odwoławczego. 

Postępowanie sądowe i administracyjno – sądowe.

Obsługa spółek M&AMP (fuzje, przejęcia, przekształcenia)- publikacje naukowe w tym zakresie.

Projektowanie i opiniowanie kontraktów gospodarczych.

Roszczenia w stosunku do banków w zakresie umów kredytowych z klauzulami
indeksacyjnymi.

Wieloletnie doświadczenie w zakresie bieżącego doradztwa prawno-biznesowego, wraz z uczestnictwem w projektach biznesowo restrukturyzacyjnych.

Prowadzenie skomplikowanej obsługi sporów i negocjacji, reorganizacji i obsługi przedsiębiorstw. Zarówno w zakresie bieżącej analizy, jak i wdrażania procesów naprawczych oraz prowadzenia postępowań spornych.

Zapraszam do kontaktu

Masz pytania? Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się ze mną.

Formularz kontaktowy

Napisz do mnie, odpowiem jak najszybciej to możliwe.